Spędź wakacje w Polsce

Coraz większa liczba osób planuje swój wakacyjny urlop uprzednio, już na początku roku.
Wtedy zastanawiamy się, jaką propozycję wybrać - zagraniczną czy Polską. Czy wybrać się na swoją rękę, czy też skorzystać z usług jakiegoś biura podróży. Za granicą znajdziemy z całą pewnością bardzo dużo zróżnicowanych ofert, które prawie że w 100% mogą nam zapewnić piękną, słoneczną pogodę.
Są jednakże też minusy takich wakacji. Jesteśmy w obcym kraju, nie wiemy, czego można się spodziewać, a ostatnie lata pokazały nam, że obok coraz częstszych bankructw touroperatorów,, możemy tam napotkać coś znacznie gorszego - sytuacja na świecie spowodowała, że pobyt w niegdyś pięknych, spokojnych kurortach, ma możliwość być niebezpieczny. Czy opłaca się zatem ryzykować bezpieczeństwo swoje, rodziny i dzieci?


W Polsce znajduje się wiele wspaniałych zakątków, cudowne góry, wyżyny, pojezierza, no i z całkowitą czyli stu procentową pewnością Morze Bałtyckie, które w okresie wakacji jest najbardziej oblegane przez wczasowiczów z Polski, a również coraz liczniej przez turystów spoza naszych granic. Pogoda co prawda nad polskim morzem potrafi płatać figle, niemniej jednak bliskość Bałtyku sprawia, że możemy za każdym razem się tam wybrać, zatem nie będzie kłopotu, żeby dopasować nasz wyjazd do pogody. Częstokroć wymarzoną aurę mamy już w maju i czerwcu, a potem, we wrześniu wciąż trwa śliczne lato, mimo, iż wakacje się skończyły. Ceny wtedy są znacznie niższe, dlatego należy analizować, czy nie korzystać z oferty poza okresem wakacji, albo dosłownie pod koniec sierpnia, gdy turyści kończą wakacje. Będzie to bez wątpienia lepsze rozwiązanie dla osób w sile wieku lub rodzin z najmłodszymi dziećmi, którzy chcieliby odpocząć od zgiełku metropolii, przy czym mają ograniczone środki finansowe.

Oferta nad polskim wybrzeżem jest bogata - kurorty rozciągają się od granicy ze wschodem po zachodnią granicę Polski.
Najbliżej do morza, z oddalonych części kraju, jest Mierzeja Wiślana, a tu liczne miejscowości, w których właściwie każdy odszuka coś dla siebie.
Od ujścia Wisły w stronę wschodu jest kilka mniejszych i większych miejscowości:
- Mikoszewo
- Jantar Leśniczówka
- Jantar
- Junoszyno
- Stegna
- Sztutowo
- Kąty Rybackie
- Skowronki
- Przebrno
- Krynica Morska
- Piaski

Dla spragnionych wakacyjnej przygody, rozrywki i głośniejszych atrakcji, bez wątpienia perfekcyjnym wyborem będzie Krynica Morska albo nieco mniejsza Stegna. Dla tych jednakże, którzy chcieliby dobrze wypocząć, w raczej spokojnym miejscu, optymalna będzie urokliwa osada rybacka - Kąty Rybackie.

Tanie noclegi Kąty Rybackie oferują na różnym poziomie i w różnorakich cenach, niemniej jednak ze stuprocentową pewnością jest spośród czego wybierać.
Kąty Rybackie są położone między Zatoką Gdańską, a Zalewem Wiślanym, dlatego poza plażowaniem, mamy możliwość skorzystania również z dodatkowych atrakcji oferowanych nad Zalewem. Plaże są w Kątach czyste i szerokie, a gdy wyruszymy na spacer pięknym lasem, którymkolwiek z bocznych szlaków, dojdziemy do wejścia nad morzem, gdzie nie będzie już tłumów ludzi, jak przykładowo. w Krynicy Morskiej. Na miejscu można także odwiedzić największy w Polsce i jeden z największych w Europie (omal 11 hektarów powierzchni) rezerwat kormoranów i czapli siwej, a z portu jachtowego wybrać się na wycieczkę po akwenie Zalewu.
Na plaży każdego roku otwarty jest Heineken - namiot, pod którym przygotowywane są zabawy dla najmłodszych, a w godzinach późniejszych - dyskoteki dla dorosłych i koncerty.

Jeśli zechcemy więcej rozrywkowych atrakcji, możemy zawsze podjechać do oddalonej 10 minut autem, Krynicy Morskiej. Ta miejscowość tętni życiem niemalże do samego rana. Będąc na miejscu, należy korzystać z oferty rejsu statkiem przez Zalew Wiślany, do Fromborka - taka wycieczka pochłonie nam cały dzień, niemniej jednak w rzeczywistości polecam zwiedzić Frombork i popłynąć tam przez Zalew.

W pobliskim Sztutowie - 3 minuty autem z Kątów, znajduje się stadnina koni, na których można pojeździć na miejscu lub na przykład. pojechać lasem nad morze i do Kątów Rybackich. Przy rzece - Wiśle Królewieckiej, można wypożyczyć sprzęt wodny - kajaki, łódki, rowery wodne i tym podobne. Dla najmłodszych dużą frajdą będzie park linowy na początku Stegny - okey. 8 minut autem z Kątów, lub mini zoo w Jantarze - dojedziemy tam w kolejne kilka minut.

Spędzając czas wolny na Mierzei Wiślanej, polecam wygospodarować dwa dni na wycieczkę do Trójmiasta i Malborka.
Do Gdańska, oprócz łatwą drogą, można dopłynąć promem, z Mikoszewa nad morzem, przy Wiśle.
Drugą całodniową wycieczkę zagwarantuje nam Malbork (ok. 45km z Kątów Rybackich), tutaj znakomita budowla, jaką jest zamek krzyżacki wpisany na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO, a dla maluchów - park dinozaurów.


Wybierając Kąty Rybackie noclegi blisko morza, powinniśmy zwrócić uwagę na ich położenie - część obiektów jest umiejscowiona bezpośrednio przy głównej drodze - ulicy Rybackiej, a to trasa prowadząca do Krynicy Morskiej, dlatego w dużej liczbie przypadków ruch odbywa się tu nie tylko cały dzień, niemniej jednak także i nocą. Do wyboru mamy dużo kwater prywatnych, kempingów, domków, ośrodków wypoczynkowych, apartamentów , a dodatkowo luksusowy hotel czterogwiazdkowy z basenami, kortami, spa i tak dalej.. Dobierając propozycję do swoich wymagań, polecam porównać ją do innych, ponieważ może się dosłownie okazać, że koszt komfortowego apartamentu nie będzie wcale wyższy, niż za kwaterę prywatną albo inne pokoje w dużo niższym standardzie.

Przykładem mogą być tanie noclegi Kąty Rybackie

Apartamenty Kąty Rybackie posiadają w kilku miejscach, między innymi przy wspomnianej ulicy Rybackiej. Optymalnym położeniem w Kątach są obiekty noclegowe znajdujące się przy ulicy Piaskowej - tak, jak Willa Turkusowa Apartamenty Kąty Rybackie.
W okolicy, przy tej samej ulicy znajdują się również inne miejsca noclegowe - w kwaterach prywatnych, ośrodkach wypoczynkowych - przykładowo. Relaks, Bumerang czy Kamera - w każdy z nich można wynająć pokoje albo domki.


Od ulicy Piaskowej, nad morze prowadzi kilka szlaków leśnych, bardzo blisko stąd do różnych restauracji, smażalni, lodziarni, sklepów, straganów i tym podobne. Niedaleko - przy porcie rybackim nad Zalewem Wiślanym, dostaniemy także świeżą albo wędzoną rybę.
Z ul. Piaskowej jeżdżą również meleksy, które dowiozą nas nad morze lub w inne wskazane w Kątach Rybackich albo odleglejsze miejsce.

Dostępne apartamenty w Willa Turkusowa apartamenty Kąty Rybackie
Willa Turkusowa, to obiekt całoroczny, dlatego można tam odpocząć również w innych porach roku - przykładowo. jesienią, gdy nad morzem wydziela się tak dużo zdrowotnego jodu, a pobliskie lasy (ok. 100 metrów od Willi Turkusowej) obfitują w przeróżne gatunki grzybów - prawdziwki, podgrzybki, maślaki, miodówki, kozaki. sitarze, opieńki, rydze i inne.

Wszystkie apartamenty dysponują w pełni wyposażonym aneksem kuchennym do dyspozycji gości, dlatego podczas takiej wyprawy grzybowej, można je sobie obrobić już na miejscu. Latem pobliskie lasy obfitują też w jagody.
Teren apartamentów jest ogrodzony, zamknięty, z własnym parkingiem i placem zbaw dla najmłodszych, a dla dorosłych - obok placu zabaw, znajduje się duża wiata grillowa z miejscami siedzącymi i stołami pod zadaszeniem - pergolą.
Właściwie każdy apartament jest gotowy do użytku, posiada niezbędne wyposażenie, w tym również sprzęt plażowy. W zależności od kondygnacji, wszystkie lokale mają balkon lub taras, a na ogrodzonym terenie przypisane miejsce parkingowe.
Kąty Rybackie są ze stuprocentową pewnością optymalnym miejscem na wypoczynek, szczególnie dla rodziców z dziećmi, miejscowość jest mała, ale nikt się tu nie będzie z całą pewnością nudził. Kąty Rybackie wczasy nad morzem uczynią na 100 procent niezapomnianymi.
Jeżeli ktoś nadal poszukuje swojego wakacyjnego miejsca nad polskim morzem, to Mierzeja Wiślana i Kąty Rybackie będą strzałem w dziesiątkę. Dla nastolatków spragnionej zabawy, rozrywki - Krynica Morska albo Stegna.

Polecamy: tanie noclegi Kąty Rybackie.

This entry was posted in .

0 komentarze:

Prześlij komentarz